skip to Main Content
Recenze půjčky Zaplo

Recenze Zaplo půjčky

Jedním z nejznámějších poskytovatelů nebankovních půjček je dozajista společnost Zaplo.cz. Za zmínku stojí zejména její první půjčka, která je pro všechny žadatele bez jakýchkoliv poplatků. A jak to u Zaplo.cz probíhá dále?

Co Zaplo nabízí

U Zaplo.cz si můžete půjčit až 30 000 Kč. Jedná se tedy o klasickou mikropůjčku, respektive půjčku před výplatou. Půjčování funguje neustále, takže žádost můžete zaslat ve dne i v noci, v pracovní den i ve státní svátek. Půjčka o víkendu také není žádný problém. A na výplatu peněz rovněž nečekáte do dalšího pracovního dne – peníze jsou odesílány do 15 minut od schválení žádosti.

Nejnižší možná částka, jíž si u Zaplo.cz můžete půjčit, činí 1 000 Kč. Každý žadatel si sám může promyslet kolik peněz potřebuje. Platí ale, že u první půjčky si můžete půjčit maximálně 16 000 Kč.

Pár informací o půjčce Zaplo

Výše půjčky 1 000 až 30 000 Kč
První půjčka zdarma Ano
Doba splatnosti 7 až 30 dní
RPSN od 0 %
Rychlost vyřízení do 15 minut
Rychlost převodu Ihned
Kontrola registrů Ano
Kontrola příjmů Ne
Možnost sjednání Online
Způsob vyplacení Bankovní převod, hotově

Zaplo nabízí první půjčku zdarma

Některé nebankovní společnosti působící na českém trhu nabízejí první půjčku zdarma, tedy bez jakýchkoliv poplatků a s nulovým úrokem. Jiné zase už u první půjčky vyžadují tisícové poplatky. Zaplo.cz se řadí do první skupiny.

Pokud jste novým klientem, můžete si u Zaplo.cz vzít půjčku od 1 000 do 16 000 Kč. Platí, že tato půjčka je zcela bez poplatků, bez úroků a zkrátka – kolik si půjčíte, tolik také vrátíte. Což je něco skoro nevídaného. A právě proto si tolik lidí ve finanční nouzi půjčuje právě od Zaplo.cz – protože první půjčka je tady zcela bezkonkurenční.

Opakované půjčky už za poplatek

A jak je to s opakovanými půjčkami, tedy pokud první půjčku řádně splatíte a chcete si půjčit znovu? Pozitivní je, že při opakovaných půjčkách může být nejvyšší možná částka 30 000 Kč. Dále ale už platí úplně jiné podmínky. Na úvodní webové stránce Zaplo.cz najdete podrobnou tabulku, do níž můžete zadávat různé částky a vidíte, jak se mění výše poplatků a úroků. Ještě než se tedy definitivně rozhodnete, budete vědět, kolik peněz přeplatíte. A za tuto férovost patří společnosti palec nahoru.

Můžeme si zde dát dva konkrétní příklady:

 • Půjčíte-li si 1 000 Kč a nastavíte dobu splatnosti na 30 dní, bude roční úrok činit 352,83 % a RPSN 2 115,7 % – přeplatíte tedy na úrocích 290 Kč
 • Půjčíte-li si 30 000 Kč na 30 dní, bude roční úrok činit 279,83 % a RPSN 1 141,2 % – přeplatíte tedy na úrocích 6 900 Kč

Podmínky půjček u Zaplo.cz

Jaká pravidla tedy platí u Zaplo.cz? První půjčka je zdarma, na tom se nic nemění. U všech dalších půjček už se započítávají úroky, které začínají od 279,83 % a mohou se vyšplhat až na 933,36 %. Co se týká roční procentní sazby nákladů (tedy RPSN), tak ta se pohybuje od 1 141,2 % až po 84 509,3 %.

Doba splatnosti je až 30 dní. Nejkratší možná splatnost je nastavena na 7 dní. Žadatel si už na začátku sám zvolí dobu splatnosti na jakýkoliv počet dnů od 7 do 30, přičemž se mu podle toho mění úroková sazba i RPSN. Platí, že čím je doba splatnosti delší, tím je úroková sazba i RPSN nižší. Podstatné také je, že v případě neschopnosti splácet je možné si dobu splatnosti prodloužit, ale není to zdarma a poplatek za tuto službu se odvozuje od výše půjčené částky a doby splatnosti.

Jak požádat o půjčku Zaplo?

Žádat o půjčku u Zaplo.cz můžete dvojím způsobem – online nebo osobně u jejího smluvního partnera (jejich seznam je k dohledání na webu).

V případě online žádosti stačí otevřít si web společnosti a pak si v základní tabulce vybrat, kolik peněz si chcete půjčit a na jak dlouho. Plus dávejte pozor, jestli jde o první půjčku nebo opakovanou, to je nutné odkliknout. V případě první půjčky se před vámi vzápětí otevře formulář, kam je nutné vyplnit:

 • jméno a příjmení
 • adresu
 • kontaktní údaje (telefonní číslo a e-mail)
 • číslo bankovního účtu
 • číslo občanského průkazu

Pokud žádáte o opakovanou půjčku, je to jednodušší – vaše identita totiž již byla ověřena, takže se jen v okénku, které se před vámi otevře, přihlásíte ke svému zákaznickému účtu a pak odešlete žádost o zvolenou půjčku.

Online schválení žádosti

U Zaplo.cz je skvělé, že nemusíte u žádosti o půjčku dokládat své příjmy. Nikoho nezajímá, kolik peněz vyděláváte, což celé podání žádosti zrychlí.

Naopak horší zprávou je, že pokud máte jakýkoliv záznam v registrech dlužníků, velmi pravděpodobně neuspějete a vaše žádost nebude schválena. Zaplo.cz totiž registry u každého žadatele kontroluje.

Vyplácení peněz ihned na účet nebo hotově v trafice

Jakmile je žádost u Zaplo.cz schválena, jsou peníze posílány na bankovní účet žadatele. Obvykle se to děje do několika minut. Pokud někdo upřednostní výplatu v hotovosti, je možné v žádosti zvolit tuto možnost. Pak stačí dojít do kterékoliv pobočky trafik Geco, kde vám peníze vyplatí na ruku.

Pár slov o společnosti Zaplo Finance s.r.o.

Společnost Zaplo Finance s.r.o. je členem skupiny 4finance a své služby nenabízí jen v České republice. Působí také v Kanadě, Lotyšsku, Dánsku nebo ve Velké Británii. Jedná se o typickou nebankovní společnost, která funguje zejména online, ale oproti jiným nabízí tu výhodu, že o půjčku lze požádat i fyzicky u jejích smluvních partnerů a částka nemusí být vyplacena jen bezhotovostně, ale klidně i v hotovosti.

FAQ - co lidi nejvíce zajímá?

Kolik peněz si mohu půjčit od Zaplo.cz?

Od Zaplo.cz si můžete půjčit 1 000 až 30 000 Kč. U první půjčky je nejvyšší částka omezena pouze na 16 000 Kč.

Je první půjčka skutečně zadarmo?

Ano, první půjčka od Zaplo.cz je skutečně zdarma, tedy bez poplatků a s nulovým úrokem i RPSN.

Co když nezvládám splácet?

Víte-li, že nestihnete dodržet dobu splatnosti, je vhodné včas zavolat na infolinku Zaplo.cz nebo napsat e-mail. Doba splatnosti Vám může být prodloužena, ale za poplatek. V případě nesplácení je klientům připočítávána smluvní pokuta ve výši 0,1 % z jistiny za každý den prodlení.

Kontroluje Zaplo.cz registry dlužníků a musím dokládat své příjmy?

Ano, u Zaplo.cz probíhá kontrola registrů dlužníků. Lidé se záznamem mají menší šanci, že jim půjčka bude schválena. Naopak své příjmy při žádosti o půjčku dokládat nemusíte.

A jak hodnotí půjčky od Zaplo.cz sami klienti?

Potřeboval jsem nutně půjčit několik tisíc korun, protože jsem měl nenadálé výdaje. Využil jsem první půjčky od Zaplo.cz, která byla zdarma. A opravdu jsem nepřeplatil ani korunu, to bylo skvělé.

pan Pavel z Prahy

U Zaplo.cz jsem si kdysi půjčil a nadchlo mě, že to bylo bez poplatků. Když jsem pak potřeboval půjčku znovu, obrátil jsem se na ně zase. Sice už to nebylo zadarmo, ale s tím člověk musí počítat.

pan Marek z Humpolce

Měla jsem finanční potíže a bez půjček jsem se neobešla. V bance mě odmítli, tak jsem se obrátila na Zaplo.cz. Půjčila jsem si od nich už několikrát a jsem spokojená. Kdykoliv jsem měla problém splácet, zavolala jsem na infolinku a vše mi pomohli rychle vyřešit.

paní Andrea z Olomouce

Naše hodnocení:

Nebankovní společnost Zaplo.cz se díky úrokům a RPSN u opakovaných půjček řadí k podprůměru mezi českými poskytovateli. Na špici se naopak dostává díky tomu, že první půjčku poskytuje zcela bezúročně, čímž dokáže skutečně pomoci mnoha lidem ve finanční nouzi. Výhodné také je, že klient si může zvolit dobu splatnosti podle sebe. Dobrá je také možnost prodloužení doby splatnosti, i když je to za smluvní poplatek.

Výhody a nevýhody

 • První půjčka zdarma
 • Rychlost vyřízení
 • Podpora na infolince a možnost konzultovat všechny problémy
 • Není nutné dokládat příjmy
 • U opakované půjčky velmi vysoké úroky a RPSN
 • Zpoplatněné prodloužení splatnosti
Vaše hodnocení:
5/5 - (15 hlasů)
Back To Top