skip to Main Content
Recenze půjčky FlexiFin

Recenze FlexiFin půjčky

Existuje nespočet nebankovních společností, které zájemcům nabízejí rozličné druhy půjček. Mezi ně patří i FlexiFin půjčka, která se představuje jako údajně jediná stoprocentně česká půjčka a tvrdí, že peníze máte na účtě už do 10 vteřin od schválení. Je to skutečně pravda?

Chcete-li si půjčit jen pár tisíc korun a nechodit kvůli tomu do klasické banky, tak se před vámi rázem otevře široké spektrum různých nebankovních společností, které se předhánějí v tom, která nabízí lepší podmínky, rychlejší jednání, vyšší částku. Vybrat si z nich tu skutečně nejvýhodnější je velmi těžké. Nejlépe se to totiž posuzuje na základě vlastních zkušeností. A právě proto jsme se rozhodli podívat se na zoubek společnosti FlexiFin, která se v několika ohledech vymyká konkurenci.

Co FlexiFin nabízí?

Co tedy můžeme od FlexiFin čekat? Společnost sídlí v Brně, je dozorována Českou národní bankou a nabízí důvěryhodné služby – konkrétně tedy klasickou nebankovní půjčku, jejíž výše může být 1 000 až 30 000 korun.

Webová stránka, přes níž si půjčku sjednáte, je velmi jednoduchá, přehledná a rychle se na ní zorientujete. Ostatně, FlexiFin se chlubí, že má nejjednodušší formulář pro žádost o půjčku ze všech společností působících v ČR. A vypadá to, že je tomu skutečně tak.

Informace o půjčce

Výše půjčky 1 000 až 30 000 Kč
První půjčka zdarma Ne
Doba splatnosti 5 dní až 30 dní
RPSN od 1 410,3 %
Rychlost vyřízení do 5 minut
Rychlost převodu Ihned
Kontrola registrů Ano
Kontrola příjmů Ne
Možnost sjednání Online
Způsob vyplacení Bankovní převod

U některých nebankovních společností těžce dohledáváte, jaké podmínky se k jejich půjčkám vážou, jaké mají poplatky, úroky a RPSN. FlexiFin je v tomto ohledu zcela otevřená.

Na úvodní stránce jsou v přehledné tabulce všechny detaily o půjčce. Když si zvolíte určitou částku, hned vidíte, jaký je u ní poplatek, kolik činí úrok, jak vysoké je RPSN, dokdy je nutné peníze splatit a kolik budete nakonec muset vrátit. Pozitivní zprávou je, že je zde vždy nulový roční úrok. Ale mění se RPSN i výše základního poplatku.

Poplatek se počítá jako 25 až 33 % ze sjednané částky (čím méně si půjčíte, tím je vyšší). RPSN se pohybuje od 1 410,3 % u nejvyšší možné částky (tedy 30 000 korun), kde je poplatek 7 500 korun. Pokud si půjčíte jen 1 000 korun, bude poplatek 500 korun a RPSN stoupne na 3 112,6 %.

V menu umístěném v zápatí stránky pak najdete sazebník se všemi dalšími poplatky i nadstandardními službami.

Jak požádat o půjčku u FlexiFin?

Při žádosti stačí zvolit požadovanou částku a kliknout na tlačítko „Chci půjčit“. Dostanete se na stránku s formulářem pro vyplnění vašeho jména a příjmení, rodného čísla a telefonního a e-mailového kontaktu. FlexiFin vám vzápětí pošle ověřovací kód. Poté se dostanete o stránku dál, kde vyplníte další údaje nutné k poskytnutí půjčky. Pak už jen čekáte na schválení.

První krok: Nastavte požadovanou částku a klikněte na tlačítko "Chci půjčit".
První krok: Nastavte požadovanou částku a klikněte na tlačítko „Chci půjčit“.

Druhý krok: Vyplňte formulář podle instrukcí.
Druhý krok: Vyplňte formulář podle instrukcí.

Proces schvalování

Jak dlouho trvá, než je žádost o FlexiFin půjčku zpracována? Podle dat společnosti je to jen několik minut a peníze jsou na bankovní účet klienta vypláceny průměrně do 5 minut od schválení. 98 procent klientů údajně dostává peníze dokonce do 10 vteřin od schválení. A co se týká počtu schválených žádostí, tak sítem společnosti úspěšně projde 91 procent žadatelů.

Abyste uspěli, musíte doložit své měsíční výdaje (rozdělené na jednotlivé položky jako jídlo, bydlení atp.) a na požádání i doklad o svých příjmech. Společnost také kontroluje registry dlužníků a zajímá se o úvěrovou minulost žadatelů.

Doba splatnosti

Standardní doba splácení FlexiFin půjčky je 30 dnů. Ale nemusí to platit vždy. Při uhrazení poplatku, jehož výše se odvozuje od původně sjednaného poplatku půjčky, může být doba splatnosti prodloužena o 7, 14 nebo 30 dní.

Případně si můžete půjčku „připojistit“ platbou částky 110 korun měsíčně a splatnost se posune rovnou o 2 měsíce. Pokud si půjčujete opakovaně, platí už trochu jiné podmínky a doba splatnosti se může prodloužit až na 1 rok.

FAQ - vaše časté dotazy

Pro koho je určena FlexiFin půjčka?

Půjčku od FlexiFin si mohou vzít osoby starší 18 let, které jsou svéprávné a mají trvalý pobyt na území ČR. Nesmí mít záznam v rejstříku dlužníků, musí mít bankovní účet u některé banky v ČR a nesmí mít negativní úvěrovou historii.

Kolik si mohu půjčit?

Půjčit si napoprvé můžete od 1 000 do 30 000 korun. Úvěr lze splatit předčasně, a to bez poplatků. U druhého úvěru už máte možnost půjčit si až dvakrát více.

Jak vysoké jsou RPSN a úroky?

Roční úrok je 0 procent. RPSN začíná na 1 410,3 % a může dosáhnout výše až 3 112,6 %.

Jak probíhá schvalování žádosti o FlexiFin půjčku?

Schvalování probíhá výhradně online a zpravidla do několika minut. Většina klientů má peníze připsané na účet do 15 minut, někteří dokonce už do 3 minut (za předpokladu, že požádali o prioritní zaslání peněz a uhradili za něj poplatek 165 korun).

Zkušenosti klientů

Jak hodnotí tuto půjčku sami klienti, kteří ji už vyzkoušeli? Našli jsme tři z nich, kteří nám sdělili své zkušenosti:

Potřeboval jsem si půjčit na novou lednici a narazil na tuhle půjčku. Mile mě překvapilo, že mi hned v úvodu sdělili, kolik peněz budu muset vrátit. Schvalování bylo rychlé, jednání vstřícné. Byl jsem velmi spokojený.

pan Jiří z Českých Budějovic

Jakožto samoživitelka na rodičovské dovolené jsem vždy měla problém vyjít s penězi. FlexiFin půjčka mi připadala jako dobrá výpomoc v nouzi. Pak jsem ale zjistila, že jinde jsou výhodnější podmínky, takže už jsem si ji znovu nebrala.

paní Jitka z Pelhřimova

Naprosto mě šokovalo RPSN a poplatky, které společnost FlexiFin nabízí. Banka mi odmítla půjčit, tak jsem v nouzi sáhl po této půjčce. Ale i když vše probíhalo rychle, znovu bych do toho nešel a raději bych hledal jiné cesty.

pan Petr z Liberce

Naše hodnocení:

Spotřebitelský úvěr od FlexiFin je typickou nebankovní půjčkou před výplatou. Od konkurenčních poskytovatelů se v ničem příliš neliší. Pozitivní je, že webová stránka společnosti je velmi přehledná a ihned poskytuje tabulku s kompletními daty. Na druhou stranu je na webu poměrně málo informací, a pokud chcete zjistit detaily, musíte se k nim proklikat. Nabízené RPSN je oproti jiným společnostem také výrazně vyšší.

Pro žadatele je výhodné, že si mohou půjčit bez ručitele, vše probíhá online a do několika minut. Pokud si půjčují opakovaně, mohou žádat o více peněz a na delší dobu ( i když zde už je nutné dokládat příjmy). Výhodné také je, že za poplatky jasně popsané v sazebníku společnosti je možné zajistit si nadstandardní služby.

Výhody a nevýhody

  • vše probíhá online, rychle, jednoduše
  • je možné si za poplatek prodloužit dobu splatnosti, pojistit se proti neschopnosti splácet či připlatit si za expresní zpracování půjčky
  • RPSN je poměrně vysoké
  • poplatky zvyšují finální cenu úvěru
Vaše hodnocení:
5/5 - (23 hlasů)
Back To Top