skip to Main Content
Nemůžete doložit svůj příjem? PLUS Půjčka bez příjmu pomůže

Není nemožné získat osobní půjčku, pokud máte nízký příjem. Přestože má mnoho věřitelů (především těch bankovních) požadavky na minimální příjem, jiným záleží pouze na faktu, zda půjčku splatíte. V podstatě nelpí na tom, jak vysokým příjmem disponujete. Respektují rozhodnutí žadatele, který by měl vědět sám, zda bude ze svého příjmu, který třeba nemůže nebo nechce prokázat, schopný úvěr splatit.

Plus půjčka je ideálním řešením zhoršené finanční situace žadatelů, kteří jsou dostatečně zodpovědní na to, aby svou půjčku splatili, přestože třeba nemohou doložit svůj příjem. O koho se může jednat? Například osoby samostatně výdělečně činné, které optimalizují své daňové přiznání, studenti pracující na dohodu o provedení práce či dohodu o pracovní činnosti nebo třeba maminky na mateřské dovolené či důchodce. Je zjevné, že tyto osoby disponují příjmem, málokdy ho však mohou doložit v takové výši, aby jim byla schválená žádost o bankovní půjčku.

Přesto, i když splňujete podmínky pro získání půjčky bez doložení příjmu, pečlivě zvažte, zda si musíte úvěr skutečně sjednat. Pokud by splátka půjčky nepřiměřeně zatížila váš měsíční rozpočet, mohla by vám přinést více škody než užitku. Možná byste mohli využít i alternativní možnosti financování, které si přiblížíme v závěru tohoto článku.

Co je to plus půjčka a jaké jsou její výhody?

Plus půjčka je úvěr vhodný pro osoby s nízkým příjmem – jednoduše řečeno se jedná o osobní půjčku nabízenou spotřebitelům, jejichž oficiální příjem je pod úrovní, kterou mají nastavenou banky. Obecně se však tato hranice liší s ohledem na poskytovatele půjčky, nelze vyloučit, že vám bez doložení příjmu půjčí i v bance (pokud máte například vysoké pohyby na účtu), spoléhat však na tuto skutečnost nejde.

Někteří nebankovní věřitelé rovněž vyžadují minimální výši příjmu, zatímco jiní vyžadují pouze doložení pravidelného příjmu – bez ohledu na jeho výši. Plus půjčka však využívá jiná kritéria hodnocení bonity klienta a například půjčku do 5 000 Kč na účet půjčí ihned okamžitě doslova všem.

Jak mohou o žádat osoby s nízkým příjmem o Plus půjčku?

Věřitelé při posuzování žadatelů o půjčku zvažují více faktorů, kromě příjmu. Toto jsou některé strategie, které vám mohou pomoci obecně zvýšit šance na schválení půjčky, pokud máte nižší příjem:

 • Zkontrolujte svou úvěrovou historii: Mnoho věřitelů při schvalování půjčky zohledňuje vaši úvěrovou historii. Nemáte v registrech dlužníků nahlášený delikt, který by mohl poškodit vaše šance na schválení půjčky? Pokud vás zajímá, jak dlouho trvá výmaz z registru dlužníků, přečtěte si tento článek.
 • Máte-li možnost uveďte všechny zdroje příjmů: Dlužníci s nízkým příjmem mohou v závislosti na věřiteli použít příjem z tradičního zaměstnání, ze živnostenské činnosti nebo dokonce z důchodu.
 • Zvažte možnost spoludlužníka nebo společné půjčky: Přidání spoludlužníka nebo spoluručitele k žádosti – zejména někoho s vyšším příjmem a dobrou bonitou – může usnadnit získání půjčky s nižším příjmem.
 • Požádejte o méně peněz: Čím menší půjčka, tím menší riziko pro věřitele, takže žádost o nižší částku vám může pomoci ke schválení. Menší půjčka může také znamenat nižší měsíční splátky a náklady na úroky.
 • Snižte svůj poměr dluhu k příjmu: Splaťte všechny dluhy, které můžete, abyste snížili své relativní zadlužení. Rovněž můžete zauvažovat o konsolidaci dluhů a snížit tak svou měsíční splátku, k čemuž se poměrně dobře hodí nejlevnější půjčka na cokoliv.

Co je třeba zvážit nad rámec požadavků na příjem

Při hledání půjček se zaměřte nejen na požadavky na váš příjem, ale také na náklady a podmínky jednotlivých půjček:

 • Náklady na půjčku: Roční procentní sazba nákladů půjčky zahrnuje úrok a případný poplatek za poskytnutí. Čím vyšší je RPSN, tím více zaplatíte každý měsíc a celkově za půjčku přeplatíte. U plus půjčky, která má obvykle splatnost do jednoho měsíce se však vyššího RPSN není třeba příliš obávat. Za 1 měsíc příliš mnoho peněz na úrocích nepřeplatíte.
 • Podmínky splácení: Expres půjčka bez doložení příjmů má obvykle délku splatnosti do jednoho měsíce. Existují však i půjčky bez doložení příjmů s delší dobou splatnosti. Delší doba splácení znamená nižší měsíční splátky, zatímco kratší doba splácení znamená nižší úrokové náklady. Pokud je však váš měsíční rozpočet napnutý z důvodu nižšího příjmu, může být delší doba splatnosti finančně smysluplnější.
 • Možnost předběžné žádosti: Předběžná žádost vám ukáže odhadovanou sazbu a výši poplatků, než se zavážete k půjčce. Pokud nabídku přijmete, věřitel vám zašle úvěrovou smlouvu, která se stává závaznou až ve chvíli, kdy ji podepíšete.

Alternativy půjček pro dlužníky s nízkými příjmy:

 • Vládní pomoc: Vládní program pomoci v hmotné nouzi nabízí měsíční příspěvky osobám a rodinám, které splňují jeho požadavky na způsobilost, což je dle stránek Ministerstva práce a sociálních věcí: „Osoba či rodina, která nemá dostatečné příjmy a její celkové sociální a majetkové poměry neumožňují uspokojení základních životních potřeb na úrovni ještě přijatelné pro společnost. Současně si tyto příjmy nemůže z objektivních důvodů zvýšit (uplatněním nároků a pohledávek, prodejem nebo využitím majetku) a vyřešit tak svoji nelehkou situaci vlastním přičiněním.“
 • Získejte peníze navíc: Zvažte vedlejší výdělečnou činnost, jako je doučování nebo venčení psů, abyste si zvýšili příjem. I dočasná brigáda vám může přinést potřebné peníze navíc.
 • Rodina a přátelé: Přítel nebo člen rodiny může nabídnout půjčku s lepšími podmínkami a úrokovými sazbami, ale mějte na paměti možný dopad na váš vztah.
 • Půjčka od spořitelny: Spořitelny mají obvykle lepší sazby a podmínky půjček než online věřitelé. Půjčku od stavební spořitelny však není vůbec snadné získat.
 • Půjčka v zastavárně: Půjčky v zastavárně vám umožňují použít jako zástavu předmět, který slouží k zajištění půjčky. Vy a zastavárenský věřitel se dohodnete na výši půjčky, podmínkách a úrocích. Jakmile ji splatíte, dostanete předmět zpět.
5/5 - (12 hlasů)
Back To Top